Mutfak Dolabı Doğru Renk Seçimi

Mutfak Dolabı Doğru Renk Seçimi

Kategori : Mutfak Dolapları

Bir mutfağa sahip olduğunuzda  açık tonlarda renk seçimi yaparsınız. Geleneksel tercih beyaz renkli duvarlar ve dolaplar tercihtir. Yapacağınız seçimin amacı sadece mutfağı aydınlatmak değil, aynı zamanda görsel sadelik katmaktır.

 

Mutfağınızda çeşitli renkler kullanmak isterseniz, nötr renk tonlarını tercih edebilirsiniz.

 

Mutfağınızı boyamadan önce mutfağınızın tasarımını belirleyin ve bu stile göre renkleri tonlarınızı belirleyin. Eğer beyaz mutfak tasarımlarından  sıkıldıysanız , mutfağınızı ışık veya parlak renk tonlarında canlandırabilirsiniz.

 

Mutfağınızı renk olarak baştan aşağı yeniden tasarlamak istiyorsanız bu süreçte seçimlerinizi kolaylaştıracak aşağıdaki bir kaç seçenekten yararlanabilirsiniz;

 

Dolap renk seçimi: Mutfak dolapları bütçenizin % 50’sini alır ve mutfaktaki görsel alanın yaklaşık % 40’ını işgal eder. Bu sebeple, mutfak rengine  karar vermeden önce evinizin stiline  uygun bir dolap rengi seçerek işe başlamalısınız.

 

Alet renkleri seçimi: Satın alacağınız mutfak aletleri dolabınızın renk tonuyla uyumlu olmalıdır. Lavabo ve mutfak aletleri renk düzeni üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

 

Tezgah renk seçimi: Mutfak tezgahınız göz hizasına yakındır ve görsel alanınızın büyük bir kısmını işgal eder. Tezgah rengi ile dolap rengini farklı seçmelisiniz.

 

Döşeme renk seçimi: mutfağın zemin rengini seçerken, bitişik odalarda dolapların, mutfak tezgahının, ve aletlerin iyi koordine olduğundan emin olunuz.

 

Backsplash renk seçimi: Mutfak renk düzeniniz  neredeyse tamamlandı. Renk düzenin sağlamak için bir çok renk seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Eğer ihtiyacınız olacaksa bir tasarımcıdan da yardım alabilirsiniz.


Mutfak Dolabı Doğru Renk Seçimi, Taşkınlar Yapı Dekorasyon, Mutfak Tezgah Çeşitleri, Esenler Mutfak Dolabı, İstanbul Mutfak Dolabı, Mutfak Dolapları, Mutfak Dolabı, Taşkınlar Mobilya, Taşkınlar Mutfak,

Yorumlar


Yorum Yap


Kampanyalardan ve yeniliklerden haberdar olmak için kayıt olunuz.


Taşkınlar Mutfak Tasarım Proje Uygulama

Yusuf Taşkın

Atışalanı Cad No:63/A Esenler / İSTANBUL

0.212.562 44 53 - 0.212.611 13 34
0.533.926 05 68 - 0.532 215 09 60

0.212.562 44 57

info@taskinlarmutfak.com


Mutfak Dolabı Doğru Renk Seçimi, Taşkınlar Yapı Dekorasyon, Mutfak Tezgah Çeşitleri, Esenler Mutfak Dolabı, İstanbul Mutfak Dolabı, Mutfak Dolapları, Mutfak Dolabı, Taşkınlar Mobilya, Taşkınlar Mutfak,


Taşkınlar © Tüm Hakları Saklıdır.