Mutfak Dolabı Bakımı ve Temizliği

Mutfak Dolabı Bakımı ve Temizliği

Kategori : Mutfak Dolapları

Kaliteli bir şekilde üretilmiş yüksek standartlardaki mutfak dolapları ve mutfak zemin yapı malzemelerinin, kullanım ve temizlik kurallarına uymanız halinde yıllarca ilk günkü yeniliğini taşıması mümkündür.

 

Ziyaretçilerimiz için hazırlanan mutfak dolabı kullanım ve mutfak bakımı ile ilgili bilgiler, mutfaklarınızın kullanımı sırasında dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalarını  hatırlatmak ile beraber mutfağınızın daha uzun yıllar hizmet etmesine de yardımcı olacaktır.

 

Mutfak Yapısında Bulunan Laminat Yüzeyler

 

Mutfak yüzeyinde bulunan Laminat parke yüzey kısımlarda, mutfak bakımı sırasında pamuklu nemli bezler kullanılmalısınız. Mutfak bakımı temizliği sabunlu su, duru su veya cam temizleyici kimyasallar ile ağır alkali eleman içermeyen sıvı kimyasallar ile yapılması ve temizlik esnasında baskı uygulamak suretiyle ovma işlemi yapılmaması gerekmektedir. Laminat parke marley yüzey üzerinde herhangi bir nedenle oluşabilecek leke ve kir oluşumlarını çıkarabilmek için ispirto ve gaz yağını kullanmak uygun olur. Laminat parke marley yüzey hasarlarında tamirat mümkün olmadığı için bu gibi yüzeylere uygulanan temizlik ve benzeri işlemler sırasında özellikle hassas davranmanız gerekiyor.

 

Mutfak Dolabı Bakımında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

 

Mutfak dolabı mobilyalarınızda kullanılan levha üretim malzemeleri ağaç yapısından oluşmakta ve bu malzemeler üretim esnasında suya karşı maksimum korumaya sahip hale getirilmiştir. Ocaklardaki kaynayan sudan çıkan buhar, mutfak dolabı kapaklarınıza ve mutfak dolabı yanlarına zarar verebileceğinden davlumbazın buhar oluşturmasına karşın dikkatli kullanmayı ihmal etmemek gerekir.

 

Mutfak dolaplar içerisine 30 kg. yükten ağırını koymayınız. Mutfak dolabı modelleri 30 kg. yük kapasitesinde olacak şekilde tasarlanmıştır. Rafınızı tutan raf pimlerinin düzgün şekilde monte edildiğini ve yuvasına yerleştiğini kontrol ediniz. Yerini değiştirdiğiniz rafların pimlerini takarken mutlaka yuvasına tam olarak oturtunuz. Mutfak bakım sırasında monte edilen çöp kutuları dolduğu taktirde çöpleri sıkıştırmamalısınız .Bu sayede kapağınızın sarkmasını önlersiniz. Mutfak dolaplarını temizlerken özellikle eviye montajı sonrası su izolasyonu için kullanılmış silikon yapıları mutlaka bulunduğu yerden kaldırmayın. Eğer görüntü kirliliği olacak şekilde silikonlama yapılmış ise montajı gerçekleştiren yetkili servise haber vererek onarımı yaptırın.

 

Taşkınlar Yapı Dekorasyon, mutfak dolabı imalatı esenler de bulunmaktadır. Hayalinizde ki mutfak dolabı modelleri için bizimle irtiabat kurunuz.

 


mutfak dolapları, mutfak dolabı, mutfak bakımı, mutfak temizliği, mutfak dolabı modelleri, mutfak dolabı imalatı esenler, taşkınlar yapı dekorasyon

Yorumlar


Yorum Yap


Kampanyalardan ve yeniliklerden haberdar olmak için kayıt olunuz.


Taşkınlar Mutfak Tasarım Proje Uygulama

Yusuf Taşkın

Atışalanı Cad No:63/A Esenler / İSTANBUL

0.212.562 44 53 - 0.212.611 13 34
0.533.926 05 68 - 0.532 215 09 60

0.212.562 44 57

info@taskinlarmutfak.com


mutfak dolapları, mutfak dolabı, mutfak bakımı, mutfak temizliği, mutfak dolabı modelleri, mutfak dolabı imalatı esenler, taşkınlar yapı dekorasyon


Taşkınlar © Tüm Hakları Saklıdır.