Laminat Mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?

Laminat Mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?

Kategori : Mutfak Dolapları

Mutfak dolapları malzemeleri bakımından laminat, lake ve ahşap olarak üçe ayrılmaktadır. Laminat mutfak dolapları  bu türler içinde en kullanışlı dolap çeşitlerinden biridir. Laminat mutfak dolapları mutfağınıza konforla beraber hoş bir hava katacaktır.Laminat mutfak dolabı nasıl seçilir ve yaptırırken nelere dikkat edilmeli sorusunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Mutfak Dolaplarınız  Sizin Tarzınızı Yansıtır

 

Mutfak dolapları, mutfakta en çok vakit geçiren kadınlar için önemli bir alandır. İşlevsel oluşlarıyla tencerelerinizi, tabaklarınızı,  tavalarınızı, bıçak, çatal, kaşıklar, kepçeler, fırın tepsileri, borcamlar ve diğer mutfak eşyalarınızı şık bir biçimde saklar.  Tüm bu özelliklerin yanı sıra mutfak dolapları mutfağın karakterini belirlemektedir.

 

 Mutfağınızda Ahşap Görünüm Laminat Mutfak Dolapları İle Sağlayın

 

Mutfağında ahşap görünümlü doğal bir görüntü elde etmek isteyenler genellikle laminat mutfak dolaplarını tercih ederler. Laminat dolaplar ahşap ve lake dolaplardan fiyat olarak çok daha uygun ve ekonomiktir. Fiyatları her bütçeye uygundur. Laminat mutfak dolaplarının ürün çeşitliliği geniş bir skalaya sahiptir. Pek çok renk seçeneği de olması bu dolapları avantajlı hale getirir. Laminat mutfak dolaplarının renklerinde solma ya da atma  olmaz, cila gerektirmez ve yeniden boyamaya gerek olmaz. Sade ve çarpıcı bir görünüm arayanlar için son derece idealdir.

 

Laminat Mutfak Dolapları

 

Laminat mutfak dolapları MDG ya da suntalam paneller yüzeyine sıcak presleme metodu uygulanması ile laminat materyalinin sıkıştırılması sonucu imal edilmektedir. Dıştan gelen nem, darbelere  ve ısıya çok dayanıklı olması uzun süreli bir kullanım sağlar. Piyasada en çok seçilen mutfak dolaplarından biri olmasının nedeni antibakteriyel bir nitelik taşımasıdır.

 

Laminat Mutfak Dolaplarında Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Hijyenik olarak da temizlenmeye oldukça uygun bir malzemeden üretilmektedir.  Nemli bir bezle silinmesi temizlenmesi için yeterlidir, üstelik leke de tutmaz. Laminat mutfak dolabı seçerken malzemenin kalitesine de dikkat edilmesi gerekir. Eğer ikinci sınıf laminat dolaplarda kullanılırsa parmak izleri üzerinde leke yapabilir. Laminat dolaplar son derece sağlamdır fakat yine de deforme olmaması için sivri uçlu, kesin araç ve gereçlerin temasından ya da yüksek ısılardan korunmalıdır. Ayrıca laminat mutfak dolaplar nemli kalmamalıdır. Bu yüzden nemli bezle sildikten sonra mutlaka kurulanmalıdır. Çünkü bu malzeme su konusunda epey hassas bir yapıya sahiptir. Su değerse üzeri kabarabilir.


Laminat Mutfak Dolaplarının özellikleri, Laminat Mutfak Dolapları, Laminat Dolaları Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Laminat Mutfak Dolaplarında Kullanılan Malzemeler, Mutfak Dolabı İmalatı Esenler

Yorumlar


Yorum Yap


Kampanyalardan ve yeniliklerden haberdar olmak için kayıt olunuz.


Taşkınlar Mutfak Tasarım Proje Uygulama

Yusuf Taşkın

Atışalanı Cad No:63/A Esenler / İSTANBUL

0.212.562 44 53 - 0.212.611 13 34
0.533.926 05 68 - 0.532 215 09 60

0.212.562 44 57

info@taskinlarmutfak.com


Laminat Mutfak Dolaplarının özellikleri, Laminat Mutfak Dolapları, Laminat Dolaları Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Laminat Mutfak Dolaplarında Kullanılan Malzemeler, Mutfak Dolabı İmalatı Esenler


Taşkınlar © Tüm Hakları Saklıdır.